Promenada Inimilor 2025!

Câteva mii de pași pot face diferența între un stil de viață sedentar și o inimă sănătoasă. Clubul Rotary Cetatea Tomis Constanța le propune locuitorilor orașului de la malul mării să lase grijile deoparte și să pornească într-o plimbare cu sens – „Promenada Inimilor 2025”, organizată pe 27 septembrie, începând cu ora 14:00, cu punct de întâlnire în Piața Ovidiu.

Evenimentul face parte din campania „Rotary, Inima Mea!” și vine ca un semnal de alarmă într-o perioadă în care statisticile medicale sunt îngrijorătoare: „La fiecare 30 de minute, un român face infarct. Șapte milioane de români suferă de o boală cardiovasculară. Prevenția începe cu mișcare!”

„Promenada Inimilor” nu este doar o simplă plimbare. Este un manifest al vieții sănătoase, o declarație de solidaritate și grijă față de noi înșine și cei dragi. Constănțenii sunt invitați să parcurgă traseul Piața Ovidiu – Promenada Cazinoului – Portul Turistic Tomis – Piața Ovidiu, un drum simbolic prin inima orașului, dar și prin propriile obiceiuri de zi cu zi.

Trimite:

Alte activităţi:

Sprijinim modernizarea bronhologiei constănțene

Rotary Club Cetatea Tomis Constanța a predat astăzi Spitalului de Pneumoftiziologie Constanța două echipamente medicale esențiale pentru activitatea Compartimentului de Bronhologie: un aparat de anestezie Mindray A5 și un monitor

Caravana „Conduși de Bine”

Caravana „Conduși de Bine”: Rotary Club Cetatea Tomis și Ford România au adus speranță în comunitatea din Mihail KogălniceanuÎntr-un efort comun de a sprijini comunitățile vulnerabile, Rotary Club Cetatea Tomis, în

„Busola Viitorului” la Hârșova

Clubul Rotary Cetatea Tomis a desfășurat o nouă etapă a proiectului „Busola Viitorului”, în orașul Hârșova, un program dedicat adolescenților, menit să îi sprijine în descoperirea propriilor valori, a potențialului

Despre noi

Afiliați

© 2026 – Rotary CETATEA TOMIS Constanta – District 2241 Romania & Rep. Moldova